Forssan Liikemiesyhdistys Ry

Liike-elämän harmaa eminenssi jo vuodesta 1917. Jäsenemme mukana monessa. Kehitämme seutukuntamme verkostoitumista vuosien kokemuksella.

 

Forssan Liikemiesyhdistys ry:n johtokunta 2019:

Olli Mäenpää, pj, olli.maenpaa@forssansuojapeite.fi

Konsta Lepola, vpj. nuorisovastaava; konsta.lepola@delta.fi

Antti Alasentie, sihteeri; antti.alasentie@armantti.fi

Jari Anufrijeff,nuorisovastaava; jari.anufrijeff@nethit.fi

Arto Heino,klubimestari ; arto.heino@merkintatalo.fi

Mikko Jaakkola; mikko@jaakkola.fi

Olli Järvi, talous; olli.jarvi@autokeidas.fi

Jari Stenberg; jari.stenberg@jarkir.fi

Sakari Syrjälä; sakari.syrjala@lounea.fi

Heikki Jaakkola, senioritoimikunta; heikki.jaakkola@surffi.net

 

 

Tammikuun kuukausikokous pidettiin Forssan AKR tiloissa ke 23.1.2019. Isäntinä Matti Raunio ja TA-Rengas Oy:stä Jere Rantaniemi. Mukana jäseniä 39.

Timo Kallion esitelmää...
jatkuu...
ja jatkuu..
ja jatkuu...

Lokakuun kuukausikokous pidettiin Forssan Huoltopalvelussa, Viksbergissä 17.10.2018. Isäntänä oli Timo Kallio. Mukana oli 29 jäsentä.

Maaliskuun kuukausikokous pidettiin Delta-Auto Oy:n Lahden Bawaria-myymälässä. Mukana matkakokouksessa oli parikymmentä jäsentä. Isäntinä Konsta Lepola ja Petri Kivistö.

Forssan Liikemiesyhdistys ry:n vuosikokous pidettiin 10.2.2016 Hotelli Scandicissa,ensimäisen kerran tilaisuudessa palkittiin kunniakirjalla vuoden 2015 kuntokävelyaktiivit Matti Salo ja Seppo Niemi luovuttajana
Senioreiden puhjoht. Heikki Jaakkola ( kuva otettu myöhemmin )
Tiedoksi: ensimmäinen kuntokävely lähdettiin Bar 54 edestä 5.12.2012
Aktiivinen kuntokävelijä Timo Lidvall v. 2016, siitä kunniakirja
1.2.2017 Vuosikokouksessa palkittuja. Heikki Jaakkola kunniajäseneksi.Vuoden 2016 senioriaktiivit Olli Laakso ja Heikki Rinne. Kuvassa myös Atte Jääskeläinen Ylen vastaavapäätoimittaja.
13.2.2018 pidetyssä vuosikokouksessa, palkitut senioriaktiivit 2017
Risto Heinonen, Markku Hämäläinen, Jorma Lempinen
Kunniakirjat luovutti senioreiden puhjoht. Heikki Jaakkola
Aki kertoi yhtiön toiminnasta.
Tutustuimme tuotantotiloihin

Huhtikuun kuukausikokous pidettiin Jomet Oy:n uusissa tiloissa Aukeentie 8:ssa Forssassa.

Toimitusjohtaja Aki Savonen kertoi yhtiön toiminnasta ja esitteli uudet toimitilat. Jäseniä paikalla 39.

Juhani Sjöman esitteli yrityksen historiaa ja nykyistä toimintaa
Elementtirakentamista.
Jäsenistöä oli paikalla runsaasti

Marraskuun kuukausikokous pidettiin FM-Haus Oy:ssä Jokioisilla. Isäntänä oli yhdistyksemme jäsen Juhani Sjöman.

Forssan Liikemiesyhdistyksen vuosikokous pidettiin Hotelli Scandicin tiloissa 1.2.2017. Kokouksen puheenjohtajana toimi Jouko Haonperä. Kokoukseen Ylen vastaava päätoimittaja Atte Jääskeläinen esitelmöi jäsenistöllemme sananvapaudesta. Jäseniä oli paikalla 56.

Kokouksessa valittiin seuraavanlainen johtokunta seuraavalle toimikaudelle.

Forssan Liikemiesyhdistys ry:n johtokunta 2017:

 

Arto Heino, pj ; arto.heino@merkintatalo.fi

Mikko Jaakkola, vpj. ; mikko@jaakkola.fi

Antti Alasentie, sihteeri; antti.alasentie@armantti.fi

Olli Järvi, talous; olli.jarvi@autokeidas.fi

Olli Mäenpää; klubimestari,  olli.maenpaa@forssansuojapeite.fi

Jari Stenberg; jari.stenberg@uusioaines.com

Kari Heinämäki; kari@heinamaki.fi

Konsta Lepola; konsta.lepola@delta.fi

Simo Jaakkola; simo.jaakola@fvt.fi

Heikki Jaakkola, senioritoimikunta; heikki.jaakkola@autoyhtyma.com

Sami Kotiniemi, junioritoimikunta; sami.kotiniemi@da-design.fi

Tapahtumia